Sobota 23/11/2019

Powiatowy Konkurs „Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II”

VIII edycja

„VIII Pielgrzymka do Polski - miejsca, ludzie, przesłania”

15 maja 2015r. odbył się w naszej szkole Powiatowy  Konkursu: Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II – miejsca, ludzie, przesłania”

To już VIII edycja , która zgromadziła drużyny szkół gimnazjalnych , by zmagały się z wiedzą o naszym Rodaku św. Janie Pawle. Konkurs dotyczył VIII pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Pabianic.

Radość z nowego Świętego i popularyzacja wiedzy o życiu Jana Pawła II oraz przybliżenie młodzieży historii pielgrzymek do Polski było głównym celem zmagań gimnazjalistów.
W konkursie udział wzięło 5 drużyn reprezentujących Gimnazjum z Dobronia, Gimnazjum św. Wincentego a Paulo w Pabianicach, Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum nr 2 w Pabianicach oraz gospodarze – Gimnazjum nr 1 .

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym młodzież indywidualnie odpowiadała na pytania dotyczące życiorysu Świętego Jana Pawła II
Potem do zmagań przystąpiono już drużynowo. Tu wymagano, oprócz znajomości biografii, także wiedzy o VIII wizycie Ojca Świętego do Polski.

O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych przez uczestników w I i II etapie rozgrywek. Emocji nie brakowało, a wszystkie drużyny , jak zawsze były świetnie przygotowane. Po zakończeniu części konkursowej nastąpiło zliczenie punktów i ogłoszenie wyników.

Drużynowo zmagania wygrała grupa z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum nr 3, trzecie przypadło reprezentacji Gimnazjum z Dobronia

Nagrody,  ufundowane  przez Urząd Miejski w Pabianicach, wręczyli: p. dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Pabianicach – Anna Bednarek-Kuropatwa oraz p. Waldemar Boryń - naczelnik wydziału edukacji, kultury i zdrowia UM      w Pabianicach.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Gimnazjum nr 1w Pabianicach: p. Anna Bartłomiejczyk i p. Magdalena Pęśko.