Sobota 23/11/2019

Polska leży nad Bałtykiem – konkurs marynistyczny

W marcu 2014 roku już kolejny raz miał miejsce konkurs marynistyczny pt.: ,,Polska leży nad Bałtykiem” skierowany do uczniów klas drugich pabianickich gimnazjów, którego organizatorem jest sekcja ,,Jestem the Best” Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych. Nagrodę dla uczestników ufundował Prezydent Miasta Pabianic, jest nią tygodniowy rejs po Morzu Bałtyckim, w którym udział biorą laureaci konkursu pochodzący z każdego pabianickiego gimnazjum. Warunkiem udziału w rejsie jest zobowiązanie do zaprezentowania przez uczestników wrażeń i wspomnień z rejsu na forum szkoły szczególnie dla uczniów klas drugich.

15.01.2015r. w naszym gimnazjummiał miejsce ostatni etap konkursu czyli relacje uczestników rejsu. O swoich przeżyciach opowiedział laureat konkursu z naszego gimnazjum - Sebastian Zdziebłowski (uczeń klIIId).Przygotował prezentacje multimedialną,w której wykorzystał zdjęcia zrobione w czasie wyprawy, opisał życie na jachcie,miejsca, które zobaczył. Zdradził najciekawsze szczegóły swoich przygód.

Spotkanie skierowane było do uczniów klas drugich naszej szkoły. Miało na celu przedstawienie idei konkursu, promocję żeglarstwa wśród młodzieży, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu. Na spotkanie przybyli także goście: przedstawiciele PKWS­­­­­-u Jacek Danka, Rafał Łubis, Maciej Ciniewski. Opowiedzieli oni o korzyściach płynących z uprawiania tego sportu. Obecny był także naczelnik Wydziału Infrastruktury Waldemar Boryń oraz dyrektor Gimnazjum nr 1 pani Anna Bednarek-Kuropatwa.

Mamy nadzieję, że tak atrakcyjna forma nagrody zachęci drugoklasistów do licznego udziału w konkursie, którego edycja już wkrótce.

Sebastianowi gratulujemy niezwykłej przygody.