Wtorek 7/07/2020
Teraz jest 05:35 

.

Odwiedziło nas już
671179
internautów
 


Powiatowy Konkurs „Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II”

Powiatowy Konkurs

„Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II”

VII edycja

„VII Pielgrzymka do Polski - miejsca, ludzie, przesłania”

     

 

 „Wracając do Watykanu nie opuszczam mego rodzinnego kraju. Zabieram w pamięci widok ojczystej ziemi, od Bałtyku do Tatr,  a w sercu zachowuję to wszystko, czego dane mi było doświadczyć pośród moich Rodaków.”


Te słowa Jana Pawła II wypowiedziane na zakończenie VII wizyty w ojczystym kraju mieli m.in. za zadanie ułożyć (z rozsypanych wyrazów) uczestnicy konkursu, jaki miał miejsce 9 maja 2014r. w Gimnazjum nr 1 w Pabianicach.


Była to VII edycja Powiatowego  Konkursu: Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II – miejsca, ludzie, przesłania”           i dotyczyła VII pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Pabianic. Radość z Kanonizacji i popularyzacja wiedzy o życiu Świętego Jana Pawła II oraz przybliżenie młodzieży historii pielgrzymek do Polski było głównym celem zmagań gimnazjalistów.
W konkursie udział wzięło 5 drużyn reprezentujących Gimnazjum z Dłutowa, Gimnazjum św. Wincentego a Paulo w Pabianicach, Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum nr 2 w Pabianicach oraz gospodarze – Gimnazjum nr 1 .

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym młodzież indywidualnie odpowiadała na pytania dotyczące życia i pontyfikatu naszego Świętego Rodaka.


Potem do zmagań przystąpiono już drużynowo. Tu wymagano, oprócz znajomości biografii, także wiedzy o VII wizycie Ojca Świętego do Polski.

O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych przez uczestników w I i II etapie rozgrywek. Emocji nie brakowało, a wszystkie drużyny były świetnie przygotowane.

Po zakończeniu części konkursowej nastąpiło zliczenie punktów i ogłoszenie wyników.

Drużynowo zmagania wygrała grupa z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum św. Wincentego a Paulo, trzecie przypadło reprezentacji Gimnazjum nr 3 w Pabianicach

Wręczenia nagród, którymi były piękne albumy Świętego Jana Pawła II, ufundowane przez Urząd Miejski w Pabianicach,  reprezentowany przez p. Mirosława Niepsuja, Kierownika Referatu Edukacji, Kultury i Sportu, wraz z gościem, dokonała p. dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Pabianicach – Anna Bednarek-Kuropatwa.


Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Gimnazjum nr 1
w Pabianicach: p. Anna Bartłomiejczyk i p. Magdalena Pęśko.

 

 
 

 

2018 © Copyright by Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Designed by Nico. All rights reserved.