Sobota 23/11/2019

Zakończenie roku 2013/2014

27 czerwca 2014 roku o godzinie 9.30 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Podczas tej uroczystości pożegnaliśmy także uczniów klas trzecich. Akademia składała się z dwóch części: artystycznej i oficjalnej,
podczas której dyrektor szkoły pani Anna Bednarek – Kuropatwa wręczyła nagrody książkowe uczniom,
którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Podczas uroczystości została wręczona Statuetka „Sowa” dla uczennicy z najwyższą średnią, którą w tym roku była
Natalia Dorożyńska z klasy 3a oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczniów klas trzecich.

Część artystyczna powstała przy współpracy nauczycieli naszego gimnazjum:

·         p. Joanna Kozak, p. Tomasz Klimek, p. Łukasz Stachera (scenariusz, przydział ról)

·         p. Monika Jaksa, p. Rafał Dąbrowski (dekoracja)

·         p. Grzegorz Głaszcz (chór)

Wykonawcami byli uczniowie klasy 2a i 2b. Całą uroczystość poprowadzili Natalia Drożyńska i Filip Mazurek
– tegoroczni absolwenci naszej szkoły.

Scenariusz przedstawienia nawiązywał do znanych wszystkim utworów literackich m.in. „Balladyny” i „Dziadów” A. Mickiewicza oraz „Zemsty” A. Fredry.

Całość uroczystości uświetnił chór oraz soliści. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: „Mały Książe”, „Ostatni raz z moją klasą”, „Tyle było dni”, „Wędrówką jedną życie jest człowieka”, „Przez ile dróg”.

Na zakończenie uczniowie klasy 2a zaśpiewali z dedykacją dla absolwentów niemiecką wersję piosenki „A wszystko to” zespołu Ich Troje.

Po chwilach wzruszeń, które zawsze towarzyszą nam kiedy żegnamy tych, z którymi spędziliśmy wiele miłych chwil nastąpiło spotkanie z wychowawcami.