Czwartek 14/11/2019

Uzależnienia XXI wieku – debata

Dlaczego nastolatki sięgają po narkotyki?
A może warto nie pić?
Jakie używki brać a może wcale nie brać ?
Na takie i szereg innych pytań odpowiadali młodzi ludzie, którzy 6 grudnia 2012 roku wzięli udział w debacie dotyczącej uzależnień XXI wieku.
Dyskusja ta miała miejsce w Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, włączyli się w nią uczniowie klas trzecich i drugich pod opieką pedagoga szkolnego p. Marii Mazurek i nauczyciela biologii p. Elżbiety Zaborowskiej. Na spotkanie przybyła także p. Sabina Cieślińska – terapeuta Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej w Pabianicach.
               Przedstawiono prezentację multimedialną pt. „Używki – zagrożenie dzisiejszej młodzieży” przygotowaną przez uczniów klasy II a: Miłkę Sysio, Milenę Bartoszek, Justynę Dzionek, Szymona Stępnia oraz Krzysztofa Koplina. O skutkach palenia i szkodliwości substancji zawartych w papierosach opowiedzieli Bartłomiej Rogalewicz i Jakub Kubiak z klasy III b. Młodzież rzetelnie i wnikliwie przygotowała się do spotkania, czym zadziwiła gościa.
               Głównym celem debaty było uświadomienie młodym ludziom niebezpieczeństwa płynącego z eksperymentowania wszelkiego rodzaju używkami.
               Spotkanie zakończyło się deklaracją współpracy uczniów Gimnazjum nr 1 w Pabianicach z panią S. Cieślińską przy realizacji kolejnych projektów dotyczących uzależnień.