Sobota 23/11/2019

Konkurs Mitologiczny

21 listopada 2018 r. reprezentacja klas 5-ych naszej szkoły (dwie drużyny przygotowywane przez p. K. Foszpańczyk) uczestniczyła w

III Konkursie Mitologicznym –  Z mitologią za pan brat.

Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach. Tegoroczne zmagania piąto- i szóstoklasistów przebiegały pod hasłem Igrzyska Olimpijskie czyli 12 prac Heraklesa.
Każda drużyna została podzielona na 2 grupy. Jedna rozwiązywała zadania testowe związane z mitologią druga musiała zmierzyć się z różnymi zadaniami sportowymi.
         Rywalizację wygrała drużyna z naszej szkoły, drugie miejsce zajęła drużyna z SP 17, a trzecie miejsce  równorzędnie przyznano drużynom z SP 5 i SP 9. Zwycięskie drużyny otrzymały piękne nagrody książkowe. Rywalizacja dostarczyła wszystkim wielu emocji ale była też okazją do świetnej zabawy.

Zmagania zakończył wspólny taniec w rytmie zorby. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz porcją „ambrozji”.