Wtorek 7/07/2020
Teraz jest 04:33 

.

Odwiedziło nas już
671150
internautów
 


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 

,,Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija”

Elas Canetri

 

            Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 przebiegała w szczególnej atmosferze. Obok siebie w sali zasiedli uczniowie starszych klas gimnazjalnych z młodszymi klasami szkoły podstawowej. Przez wiele miesięcy mury naszej szkoły były miejscem wspólnych spotkań nauczycieli, rodziców, uczniów. Można powiedzieć, że jesteśmy sobie wszyscy wzajemnie potrzebni, że żyjemy nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Każdy z nas z miejscem, w którym żyje, wiąże liczne wspomnienia. Z ciepłym uśmiechem bliskiej nam osoby, z pomocną dłonią wyciągniętą w naszym kierunku, otrzymanym wsparciem, ofiarowaną przyjaźnią i zrozumieniem będzie się nam kojarzył pobyt w naszej szkole. Pamiętając te wszystkie ważne w naszym życiu chwile, uczniowie m.in. klasy 3d, 2d gimnazjum, 4b, 4c szkoły podstawowej przygotowali pod opieką nauczycieli spektakl słowno – muzyczny. Na scenie we współczesnym tańcu zaprezentowali się najmłodsi uczniowie klas pierwszych i trzecich szkoły podstawowej. Ochłonąć z wrażeń nie pozwolili także uczniowie klasy 4b, 4c, którzy w języku hiszpańskim zaśpiewali Sueno cuando. Mogliśmy wysłuchać fletów, skrzypiec, klarnetu, altówki. Wszyscy wykonawcy poruszyli czułe struny ludzkich serc słuchaczy znajdujących się w sali. Uczniowie klasy 3d zaprezentowali się w piosenkach: Marka Grechuty Tyle było dni, w utworze Spójrz, jak szybko minęły nam lata te, w piosence zespołu Blue Cafe Zapamiętaj oraz w tekście Ryszarda Rynkowskiego Szczęśliwej drogi już czas.         

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna, podczas której pani dyrektor A. Bednarek – Kuropatwa powitała zgromadzonych na uroczystości zakończenia roku szkolnego wszystkich gości, rodziców, nauczycieli, uczniów. Nastąpiło honorowe wręczenie statuetki Sowy, świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych, nagród książkowych, dyplomów.

            Po akademii uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami. Po otrzymaniu świadectw promocji do następnej klasy, uczniowie opuścili mury szkoły, udając się na wakacyjny, cudowny, słoneczny i pełny wrażeń odpoczynek.

 
 

 

2018 © Copyright by Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Designed by Nico. All rights reserved.