Sobota 17/04/2021
Teraz jest 00:43 

.

Odwiedziło nas już
876387
internautów
 


Osiągnięcia uczniów 2016/2017

Ogólnopolski Konkursu Języka Niemieckiego „Weltsprachen”.

Do konkursu  przystąpiło ok.1600 uczniów z całej Polski.
1. Julia Kubicka  kl.III E  została laureatką w/w konkursu  uzyskując  100% punktów.
2. Mikołaj Stański  kl.III  E  uzyskał 98,1 % pkt.
3. Agata Białek  kl.II A  uzyskała  97,8 %  pkt.
Do konkursu uczniów przygotowywała pani mgr Anna Kuczyńska.

 

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów

        II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów pod patronatem Starosty powiatu pabianickiego pod hasłem „Wer wird Deutschmeister?” (Kto zostanie mistrzem języka niemieckiego?) rozstrzygnięty.

       23.05.2017 r w Gimnazjum  Nr 3 uczniowie z pięciu szkół powiatu pabianickiego: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum św. Wincentego a Paulo oraz Gimnazjum z Dobronia walczyli o tytuł Powiatowego Mistrza i Wicemistrza Języka Niemieckiego. W drugim etapie wzięło udział 15 uczniów, którzy po napisaniu testu sprawdzającego umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz gramatykę i leksykę, zaprezentowali się w części ustnej.  
      Naszą szkołę – Gimnazjum Nr 1  reprezentowali najlepsi uczniowie zakwalifikowani do konkursu po eliminacjach szkolnych, tj. Agata Białek , Jakub Ransz  oraz Michał Grzelik 
Miło nam poinformować, że reprezentant  klas pierwszych  Michał  Grzelik zdobył tytuł Powiatowego Wicemistrza Języka Niemieckiego Klas Pierwszych , Jakub  Ransz  jest Wicemistrzem  Języka Niemieckiego  Klas Trzecich , a Agata Białek – uczennica kl. II A  otrzymała wyróżnienie.
Do   konkursu  przygotowała  w/w uczniów mgr Anna Kuczyńska . 

 

IV Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy

      17.03.2015 r. po raz czwarty w budynku I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego odbyło się rozdanie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Tłumaczeniowego. Zadaniem uczniów podczas konkursu było przetłumaczenie tekstu piosenki niemieckiej na język polski. Miło nam poinformować, że zespół reprezentujący  Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II zajął I  i III  miejsce.
Zdobywcami  I  miejsca są uczniowie klasy III E
1. Jakub Górski
2. Julia Kubicka
3. Mikołaj Stański
III miejsce   zajęły uczennice kl.III B
1. Adler Katarzyna
2. Frąckowicz Zuzanna
3.Góralczyk  Kinga
Do konkursu uczniów przygotowywała pani mgr Anna Kuczyńska.
I miejsce w Szkolnym Konkursie Znajomości Języka Angielskiego i Krajów Anglojęzycznych uzyskał Jakub Ransz, II miejsce- Julia Grzywacz, III miejsce zajęła Karolina Staszek.Drużyna Gimnazjum nr 1 w składzie: Maja Frysz, Zuzanna Wojna i Sylwia Bartczak, zajęła III miejsce w X Powiatowym Konkursie „Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II - miejsca, ludzie, przesłania”.

 

      Jakub Ransz zajął I miejsce w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim z języka angielskiego i niemieckiego. Urzekł jury oraz publiczność mistrzowską recytacją utworu „The Road Not Taken” Roberta Frosta.

 

     W Powiatowym Turnieju Recytatorskim ,,Zwierciadło Rzeczywistości”  2017, organizowanym  przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach, wyróżnienie otrzymały uczennice: Maja Frysz z kl.1d oraz Oliwia Stawicka z kl.2d

 

     Laureatką Powiatowego Konkursu „Story Jumper – tworzenie elektronicznej książki” została uczennica naszego gimnazjum – Malwina Socha z klasy II a, natomiast wyróżnienie otrzymała Julia Jakubek z klasy III d.

 

Zwycięstwo naszych uczniów w  miejskim konkursie WIEDZY O KONSTYTUCJI III RP.

      27 kwietnia 2017 r.o godzinie 10:00 w  sali widowiskowej MOK w Pabianicach uczniowie naszego miasta przystapili do konkursu wiedzy o konstytucji III RP. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic i Starosty Pabianickiego rozgrywany był w 2 poziomach szkół -  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich - Krawczyk Michał (IIIe), Maciaszczyk Rafał (IIId), Ogiński Bartosz (IIIc), Ransz Jakub( IIIa) i Stański Mikołaj (IIIe).
Wśród gimnazjalistów nasi uczniowie wykazali się najlepszą wiedzą i zajęli:
I miejsce - Jakub Ransz,
II miejsce - Rafał Maciaszczyk
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 3 maja 2017r. podczas obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

   

I miejsce w XVI Gimnazjadzie Europejskiej

       4 kwietnia 2017r. uczniowie naszego gimnazjum  (dwie drużyny) wzięli udział w XVI edycji konkursu powiatowego Gimnazjada Europejska pod hasłem „Unia Europejska dawniej i dziś” zajmując I miejsce. Konkurs zorganizowanyzostał przez Klub Europejski działający w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Współorganizatorem oraz fundatorem nagród był starosta powiatu pabianickiego Pan Krzysztof Habura. Nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundował również senator RP Pan Maciej Łuczak.

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli  wykazać się znajomością geografii i historii Polski, najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej, tematyki integracji Polski z Unią Europejską, wiedzą o UE i jej symbolach na poziomie wykraczającym poza program gimnazjum.
Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – Rafał Maciaszczyk, Kacper Płusa, Jakub Ransz, opiekun - p. Katarzyna Foszpańczyk 
II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach - Iga Adach, Klaudia Beze, Kacper Beze, opiekun  p. Jolanta Marczuk 
III miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Weronika Gajzler, Wiktoria Kaszowska, Konrad Mekler, opiekun –  p. Urszula Dzwonnik.
Nagrody wręczali starosta powiatu pabianickiego Pan Krzysztof Habura oraz senator RP Pan Maciej Łuczak

   

       W dniu 4 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły : Zuzanna Frąckowicz, Mikołaj Stański oraz Aleksander Duniec, uczestniczyli w IV Konkursie Matematycznym, organizowanym przez II LO oraz   ZS nr 3 w Pabianicach. Jednym z zadań konkursowych było utworzenie prezentacji multimedialnej na temat historii matematyki. Nasi uczniowie za swoją pracę zostali nagrodzeni  wyróżnieniem.

 

      W piątek 24 marca w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach odbył się II i III etap XII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjalistów z klas drugich i trzecich Raccoon.  Po eliminacjach szkolnych do kolejnych etapów zakwalifikowało się czterech naszych uczniów: Zofia Raczyńska  (kl. II e), Jakub Ransz (kl. III a), Julia Grzywacz (kl. III a) oraz Mikołaj Kuba (kl. III c). Nasi reprezentanci rozwiązywali zadania na rozumienie tekstu czytanego i słuchanego.  Bujna wyobraźnia została uruchomiona podczas części pisemnej, ponieważ należało napisać wymyśloną historię z wykorzystaniem gotowych zdań, których nie można było przestawić w tekście. Uczestnicy konkursu zmagali się także  z zagadnieniami gramatycznymi. Po podsumowaniu wszystkich części etapu II, do finału zakwalifikowała się Zofia Raczyńska i Jakub Ransz.  Po ostatniej części ustnej Zosia zajęła III miejsce, a Kuba II miejsce.

 


 

    Jak co roku w marcu, odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wydarzenie to miało miejsce w OSP Pabianice przy ul. Jutrzkowickiej 85/87.
    Drużyna naszej szkoły (Weronika Nieczaj, Aleksandra Wardęcka i Kuba Borucki) zajęła II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęła Weronika Nieczaj i tym samym awansowała do szczebla powiatowego.

 

 

Wyniki IV Powiatowego Konkursu Tłumaczeniowego

Język angielski:
III miejsce-Julia Grzywacz, Julia Jończyk, Paulina Szalewska  (opiekun p. Joanna Witkowska-Muszyńska)
Język niemiecki:
I miejsce – Julia Kubicka, Mikołaj Stański, Jakub Górski (p. Anna Kuczyńska)
III miejsce-Zuzanna Frąckowicz, Kinga Góralczyk, Katarzyna Adler (p. Anna Kuczyńska)

 

     Stanisław Wypych z kl. 2c zajął III miejsce w VII ogólnopolskim konkursie na miniaturę literacką w języku angielskim ,,Mini - Saga competition ", a Jakub Ransz z kl. 3a otrzymał wyróżnienie w tym samym konkursie.

 
 

 

2018 © Copyright by Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Designed by Nico. All rights reserved.