Czwartek 4/06/2020
Teraz jest 03:36 

.

Odwiedziło nas już
655671
internautów
 


Dzień Erasmusa 6 grudnia 2016

6 grudnia 2016 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole niezwykła wydarzenie – Dzień Erasmusa, którego celem było zapoznanie jak najszerszego grona odbiorców z rezultatami naszej rocznej współpracy w edukacyjnym projekcie międzynarodowym. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów z pozostałych pabianickich gimnazjów, a także uczniów szkół podstawowych. Na liście gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz miasta oraz Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, a także gości z Łódzkiego Kuratorium Oświaty oraz z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Przy udziale tak licznej i dostojnej publiczności, nasi gimnazjaliści prezentowali swój dotychczasowy dorobek, na który złożyły się prezentacje multimedialne, filmy o charakterze reportaży z odbytych spotkań partnerskich, wystawy fotografii oraz specjalnie na tę okazje przygotowanych ekspozycji graficznych, wystawa broszur tematycznych poświeconych realizowanej w toku prac projektowych tematyce, a także wiele ulotek informacyjnych, które trafiły do rąk naszych gości na koniec spotkania.

Odwiedzający nas tego dnia uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele różnych lokalnych instytucji poznali zagadnienia związane z zapotrzebowaniem żywieniowym człowieka, mieli okazję wysłuchać materiałów dotyczących chorób i zaburzeń dieto zależnych, a także wykładu na temat prozdrowotnych właściwości ziół.  Chętnie odpowiadaliśmy też na wszelkie pytania i przekonywaliśmy, że udział w projekcie, to niezwykle bogate doświadczenie edukacyjne, które przekłada się nie tylko na zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale wzbogaca nas o doświadczenia, których nie sposób zastąpić żadną inną formą nauczania.

Odzew ze strony naszych gości – Ich aprobata i podziw dla naszych działań – dodał nam zapału do dalszej pracy i utwierdził w przekonaniu, że mimo licznych obowiązków, jakie narzuca udział w projekcie i mimo wielu godzin dodatkowej, intensywnej pracy, oferujemy naszej młodzieży unikatową szansę uczestniczenia w niezwykłym przedsięwzięciu.

Wierzymy, że przygotowane i poprowadzone przez naszych uczniów wydarzenie poszerzyło wiedzę naszych gości, sprawiło, iż wiele zyskał wizerunek naszej szkoły , a nade wszystko stało się źródłem inspiracji do wprowadzania do codziennej praktyki szkolnej podobnych form pracy.

 
 

 

2018 © Copyright by Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Designed by Nico. All rights reserved.