Sobota 23/11/2019

VI Salon Ciekawej Książki w Łodzi

18. listopada uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p.  Ewy Filipowskiej i p. Renaty Stępnowskiej wzięli udział w łódzkim VI Salonie Ciekawej Książki. Odbywa się on w dniach 18-20 listopada 2016 roku w zabytkowych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

To połączenie festiwalu literackiego i targów książki. Każdego roku bierze w nim udział ok. 10 tys. osób i kilkudziesięciu wystawców, wśród których są największe firmy wydawnicze z naszego kraju.

Do atrakcji tegorocznej VI edycji Salonu Ciekawej Książki można było zaliczyć m.in.: zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i zakup bestsellerów, często w promocyjnych cenach, spotkania z najpopularniejszymi polskimi autorami, kreatywne warsztaty dla młodzieży, strefę gier, bookcrossing.

Wydarzenie to było doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą wydawnictw działających na polskim rynku. Były wśród nich zarówno te największe, proponujące literaturę piękną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże, jak i mniejsze, często rodzinne firmy, oferujące literaturę dla koneserów. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Gratką dla miłośników dobrej literatury była możliwość spotkania z doskonałymi, współczesnymi polskimi pisarzami, m. in. Katarzyną Puzyńską, Joanną Opiat-Bojarską, Karoliną Oponowicz, Sylwią Chutnik, Joanną Fabicką, Markiem Krajewskim, Vincentym V. Severskim, Adamem Wajrakiem, Tomaszem Sekielskim, Wojciechem Malajkatem, Arkadym Pawłem Fiedlerem, Grzegorzem Kasdepke.

Tradycją Salonu Ciekawej Książki są warsztaty edukacyjne, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Zajęcia pobudzały wyobraźnię, inspirowały do twórczego myślenia. Ich ideą było rozwijanie wszelkich pasji, w tym również pasji czytania.

Szansę na nowe życie i nowego właściciela dostały  książki w akcji bookcrossingowej, czyli darmowej ich wymianie. Była to doskonała okazja do znalezienia dla siebie ciekawej lektury, ale też podzielenia się nią z innymi.

Całości  tego programu dopełniały osobiste odkrycia w świecie książek, literatury i super atmosfera.

Kolejne targi odbędą się dopiero za  rok, ale mamy nadzieję, że będą one równie interesujące.

Po wizycie na targach, na półkach naszej biblioteki zagości kilka nowych książek.

Zapraszamy do Galerii.