Czwartek 14/11/2019

Dzień projektu edukacyjnego 2016

31 maja 2016roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Projektu Edukacyjnego. Młodzież z klas drugichprzedstawiła efekty swej całorocznej pracy nad realizacją projektów. W trakcie trwania prezentacji wyjaśniono, czym jest projekt edukacyjny, na czym polega praca uczniów, jak wyglądają kolejne jej etapy.Przedstawiono min. prezentacje multimedialne: „Efekty specjalne w filmach”, „Wielka Brytania – kraj wart zobaczenia.”,   „Wędrówki po Europie – poznajemy kraje europejskie.”, „Quiz – Co o fizykach wiemy?”. Uczennica klasy II c zaprezentowała album poświęcony dziadkowi, który opracowała w ramach realizacji projektu „ Wpisani w historię Polski i … moja rodzina uczestnikiem ważnych wydarzeń historycznych.”

Pierwszoklasiści obejrzeli reportaż filmowy dotyczący jednego z problemów szkolnych : „Czy uczennice gimnazjum powinny się malować?”. Uczniowie klasy IIa zaprezentowali fragment spektaklu opartego o utwór W. Szekspira „Poskromienie złośnicy”.

Dzień Projektu Edukacyjnego przygotowała wraz z uczniami klas drugich pani Grażyna Kantorek i pani Andżelika Zawadzka.

Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych zostali odpowiednio zmotywowani do udziału w projektach edukacyjnych w przyszły roku szkolnym i z zaangażowaniem przystąpią do wyznaczonych sobie zadań.