Sobota 17/04/2021
Teraz jest 00:17 

.

Odwiedziło nas już
876362
internautów
 


Osiągnięcia uczniów 2015/2016

Andrzej Borzyński ( kl. III b) zajął I miejsce a Jakub Ransz (kl. II a) II miejsce w I edycji konkursu dziennikarskiego „Potęga Prasy Ziemi Pabianickiej ”. Zwycięzcy w nagrodę spędzą siedemnaście dni na obozie dziennikarskim w Rewalu.

2 czerwca 2016 odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Obcym "Potyczki poliglotów". I miejsce w kategorii język angielski zajął Jakub Ransz z kl. IIa, II miejsce Barbara Wąsek z klasy Ic. Oboje  byli przygotowywani przez p. Joannę Witkowską-Muszyńską. W kategorii język niemiecki Jakub Ransz zajął II miejsce. Współautorką sukcesu była p. Magdalena Omielczenkow- Cieśliczko.

Dnia 23 maja 2016 w Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach odbył się drugi etap Pierwszego Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów pod hasłem „Wer wird Deutschmeister?” Konkurs przeprowadzony został osobno dla pionu klas pierwszych, drugich i trzecich. Nasi uczniowie zajęli wszystkie trzy pierwsze miejsca:
Klasy pierwsze – Oliwia Stawicka – klasa Id
Klasy drugie – Mikołaj Stański – klasa IIe
Klasy trzecie – Patryk Krykwiński – klasa IIIc

III miejsce dla Aleksandry Kowalczyk z kl.IIdi wyróżnienie dla Dawida Kilańskiego z kl.Ia w Wojewódzkim Konkursie Literackim na opowiadanie inspirowane legendami polskimi lub słowiańskimi wierzeniami.

Jakub Lis - uczeń kl. III c zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas III gimnazjum.Organizatorem konkursu byli nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu SZkół Nr 3 w Pabianicach.

Weronika Jakubek - uczennica kl. III e zdobyła wyróżnieniew IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Światło wieczorową porą".

Dnia 31 marca 2016r. odbył się finał XV Powiatowej Gimnazjady Europejskiej pod hasłem: "Polska w Unii Europejskiej". Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach. Tematyka konkursu obejmowała: historię UE, instytucje unijne i ich uprawnienia, aktualne wydarzenia dotyczące Unii, drogę Polski do Unii, wkład Polski w dorobek cywilizacyjny Europy.
W zmaganiach konkursowych uczniowie naszej szkoły zajęli kolejno: I miejsce - klasa IIIb  (A. Borzyński, K.Oset, M.Muszyński),  II miejsce - klasa II d/II e (J.Ransz, R.Maciaszczyk, K.Płusa), III miejsce - klasa II b       ( K.Góralczyk, K.Adler, Z.Frąckowicz). Opiekunami zwycięskich drużyn byli nauczyciele - p. K.Foszpańczyk, p.Piotr Szymczak.

Paulina Rubajczyk z klasy IIIb zajęła II miejsce w V Edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego, Plastycznego, Fotograficznego, Filmowegoi Recytatorskiego - W świecie wartości moralnych - Tolerancja - otwarcie na inność.

Jakub Lis - uczeń klasy IIIC został laureatem wojewódzkiego konkursu tematycznego Matematyka Moja Pasja.

08 marca 2016 r. odbyły się eliminacje wojewódzkie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie, w których udział wzięło trzech uczniów z naszej szkoły- Jakub Ransz z klasy 2a oraz Rafał Maciaszczyk i Kacper Płusa z klasy 2d.
Jakub Ransz z klasy 2a uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie z najlepszym wynikiem wśród 305 uczestników. Uczniowie Rafał Maciaszczyk i Kacper Płusa z klasy 2d uzyskali tytuły finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych nastąpi 08 kwietnia 2016 r.  (piątek) o godz. 10.00 w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji UŁ w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 8/12 .

Marcel Kuropatwa - uczeń kl.III b zotał finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.

11 marca 2016 roku, w siedzibie OSP Pabianice odbył się miejski finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Drużynowo I miejsce w turnieju zajęła nasza szkoła. Indywidualnie zaś I miejsce wywalczyła Klaudia Oset z klasy 3b, a III miejsce zdobył Przemek Latuszkiewicz z klasy 3d.

Uczniowie kl.IIa : Paulina Ochęcka, Aleksandra Olbińska, Tomasz Morawski, Jakub Ransz, Aleksander Duniec, Adam Poczta zajęli I miejsce w V edycji Powiatowego Konkursu „Wiele hałasu o …. Szekspira” w kategorii sztuka teatralna.

Julia Zamolska– uczennica kl.Ia  zajęła I miejsce w kategorii sonet w V edycji Powiatowego Konkursu „Wiele hałasu o … Szekspira”.

Jakub Ransz (2a), Zofia Raczyńska (1e), Patryk Krykwiński (3c) oraz Natalia Śpiewok (3b) zostali laureatami Powiatowego Konkursu Językowego dla gimnazjów "Poligloci są wśród nas..." organizowanego przez PODNiDM w Pabianicach. Zadaniem uczniów było nakręcenie filmu promującego szkołę w języku angielskim i niemieckim a następnie rozwiązanie quizu dotyczącego kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
Uczniów przygotowywała p. Joanna Witkowska-Muszyńska.

ZWYCIĘZCY III POWIATOWEGO KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO
8 grudnia 2015r. po raz trzeci odbył się Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy z Języka Angielskiego i  Niemieckiego zorganizowany przez nauczycielki I LO: p. Magdalenę Przygocką -Wypych ( język angielski ) i p. Gabrielę Koniecką-Kiełbasę ( język niemiecki). Do konkursu przystąpili najbardziej uzdolnieni językowo uczniowie gimnazjów powiatu pabianickiego.
Zadaniem gimnazjalistów, którzy pracowali w grupach trzyosobowych, było przetłumaczenie tekstu z języka angielskiego lub języka niemieckiego na język polski.
Najlepsi w przekładzie z języka angielskiego okazali się Ada Marciniak, Andrzej Koplin oraz Kamil Bartos  z klay Ic (grupa p. Joanny Witkowskiej - Muszyńskiej).
Uczniowie Ci zajęli I miejsce!!!
Równie dobrze spisali się uczniowie dokonujący przekładu z języka niemieckiego:
I MIEJSCE zajęli Klaudia Seliga, Gracjan Romanowski i Damian Zdziebłowski (grupa p. Aleksandry Czestkowskej)
II MIEJSCE - Klaudia Oset, Natalia Śpiewok, Patryk Krykwiński (również grupa p. Aleksandry Czestkowskiej i p. Anny Bartłomiejczyk).

Uczeń klasy Ic, Stanisław Wypych, zajął III miejsce w VI ogólnopolskim konkursie na miniaturę literacką „Mini Saga Competition” organizowanym przez pabianicki MDK. Zadaniem uczniów biorących w nim udział było napisanie krótkiego opowiadania (max. 50 słów) w języku angielskim. Praca Stasia, publikowana poniżej, zyskała uznanie jury. Staś uczęszcza na koło języka angielskiego prowadzone przez p. Joannę Witkowską-Muszyńską.

 
 

 

2018 © Copyright by Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Designed by Nico. All rights reserved.