9. Targi Ciekawej Książki w Łodzi

Mottem tegorocznego wydarzenia są słowa Juliana Tuwima: „Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie”.

22 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas: VIC i D pod opieką p. Renaty Stępnowskiej i p. Alicji Mudzo spędzili kilka godzin w łódzkiej hali Expo, biorąc udział w łódzkich 9. Targach Ciekawej Książki. To połączenie festiwalu literackiego i targów książki. Każdego roku bierze w nim udział ok. 10 tys. osób i ponad 60 wystawców, wśród których są największe firmy wydawnicze z naszego kraju. Można było zapoznać się z nowościami rynku księgarskiego i zakupić bestsellery, często w promocyjnych cenach, była również strefa gier, w której nasi uczniowie czuli się fantastycznie oraz bookcrossing, gdzie było można bezpłatnie pożyczyć lub zostawić książkę dla innych.

Wydarzenie to było doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą wydawnictw działających na polskim rynku. Były wśród nich zarówno te największe, proponujące literaturę piękną, kryminalną, historyczną, literaturę faktu, beletrystykę i reportaże, jak i mniejsze, często rodzinne firmy, oferujące literaturę dla koneserów. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Tradycją Targów Ciekawej Książki są warsztaty edukacyjne, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi pt. ”Mój pierwszy lapbook”, które pobudzały wyobraźnię, inspirowały do twórczego myślenia i dały dużo radości naszej młodzieży. Ich ideą było rozwijanie wszelkich pasji, w tym również pasji czytania.

Całości tego programu dopełniały osobiste odkrycia w świecie książek, literatury i super atmosfera.

Kolejne targi odbędą się dopiero za rok, ale mamy nadzieję, że będą one równie interesujące.

Po wizycie na targach, na półkach naszej biblioteki zagości kilka nowych książek.

Zapraszamy do Galerii.

© Copyright by Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Design by McKinley. All rights reserved.