Drodzy Czytelnicy

Czytanie pomaga, czyli kojącą moc książek.

PORTALE

lubimyczytac.pl
Największy w Polsce portal o książkach. Tworzą go użytkownicy, zawiera prawie 2 mln opinii i bazę 11 mln książek.

biblionetka.pl
Społecznościowy portal z bazą ponad 500 tys. książek.

Ma własny algorytm rekomendujący książki na podstawie wystawionych ocen.

madreksiazki.org
Serwis poświęcony literaturze popularnonaukowej (nowej i starszej) w każdej formie: książek, e-booków i gier. Zawiera podział na dziedziny i kategorie wiekowe.

szczecinczyta.pl
Portal o książkach ze szczególnym uwzględnieniem literatury dziecięcej i dla młodzieży. Odrębna kategoria „Dzieci polecają”.

autorzy365.pl
Portal poświęcony książkom i autorom. Serwis społecznościowy - można dodawać i oceniać książki, a na podstawie ocen powstaje ranking. W dziale dla dzieci i młodzieży ponad 1000 pozycji.

culture.pl
Największe internetowe źródło wiedzy o polskiej kulturze. W dziale „#Literatura” publikuje recenzje ambitnych nowości wydawniczych.

zabawkator.pl
Strona z recenzjami książek, gier i osobnym działem „Książki”. Recenzje można przeglądać według wieku dziecka i przedziału cenowego.

BLOGI

juniorowo.pl
Blog dla rodziców. W dziale „Książki, filmy, muzyka...” publikuje recenzje i zestawienia nowości wydawniczych dla dzieci w wieku szkolnym.

poleczkazksiazkami.wordpress.com
Blog z setkami recenzji autorstwa Bernadety Listwoń. Książki można przeglądać po tagach: półeczka maluchów, starszaków, 6-10, 10+, półeczka młodzieży.

lekturaobowiazkowa.pl
Blog o popkulturze, fantasy, science fiction i komiksach. Cykl „Jak zacząć czytać?” ułatwiający orientację w bogatym dorobku wielkich autorów.

wielkibuk.com

Blog o literaturze, głównie kryminalnej. Jak pisze autorka, „Czas zmienić podejście i zrozumieć, że książka jest dla KAŻDEGO, to nie szkolny przymus, ale piękna, tajemnicza wyprawa w nieznane światy”. Na kanale YT o tej samej nazwie regularnie pojawiają się recenzje nowości.

czytambolubie.com
Recenzje nowości wydawniczych -literatury obyczajowej i kryminałów.

booklove.pl
Blog o książkach, kulturze i czytaniu. Zawiera recenzje książek. głównie z gatunku literatury obyczajowej.

ksiazkinaostro.pl
Blog Pauliny Małochleb, krytyczki i badaczki literatury, sekretarza Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Profesjonalne recenzje nowości wydawniczych.

ksiazkisportowe.blogspot.com
Jedyny w swoim rodzaju blog z recenzjami książek o sporcie.

VLOGI NR YOUTUBIE

Barłóg Literacki

Kanał pisarki Sylwii Chutnik i dziennikarki Karoliny Sulej. Prowadzące przedstawiają nowości literackie na... łóżku, żartując i rozmawiając z pisarzami i pisarkami.

Bukbuk
Kanał pisarki Anny Dziewit-Meller poświęcony nowościom wydawniczym, w tym książkom dla dzieci. Zawiera rekomendacje tematyczne i rozmowy z autorami.

Book Reviews by Anita

Vlog o książkach, w którym autorka poleca książki dla młodzieży.

Tuczytam
Wideoblog z recenzjami nowości: reportaże, kryminały, komiksy, literatura dla dzieci i młodzieży.

Esa Czyta

Wideoblog poświęcony nowościom wydawniczym z różnych gatunków. Wyróżnia się cyklem o odkrywanej ostatnio mitologii słowiańskiej.

I inne…

Maja K

ComeBook Book Reviews by Anita

Strefa Czytacza

Książki zbójeckie

Kto czyta, żyje podwójnie

Czytam i piszę

Ciekawe profile książkowe na Instagramie

Lady Margot

Moje dziecko się nudzi

Maw_reads

Weronika_czyta

Nowalijki

Książka przyjacielem

Bardziej lubię książki

Książkowy świat Moniki

© Copyright by Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawla II w Pabianicach.
™2012 Design by McKinley. All rights reserved.